W 2020 roku Polacy najchętniej słuchali i kupowali polską muzyka!

W 2020 roku Polacy najchętniej słuchali i kupowali polską muzyka!

Zbliżają się Bestsellery EMPIKU! To tradycyjne coroczne podsumowanie tego co najlepsze w książce, filmie i muzyce według ekspertów EMPIKU-u i zaproszonych do jury artystów. Już od 22 lat EMPIK nagradza twórców najpopularniejszych książek, płyt i filmów, które były najczęściej wybierane i kupowane w Empiku.

Jak widać w zdecydowanej większości Polacy preferują zakupowo polską muzykę, co potwierdzają podsumowania przebojów roku 2020 prowadzone w różnych czołowych stacjach radiowych. I tak w 10-tce najlepszych przebojów pandemicznego roku 2020 w RMF FM, aż połowa to polscy wykonawcy, m.innymi największy hit „Szampan” w wykonaniu Sanah, „Bubbletea” –  Quebonafide/Daria Zawiałow, „Lubię być z nią” – Baranovski    czy „Annuszka”  Krzysztofa Zalewskiego. W Gorącej 100 Radia ESKA także królowała Sanah z piosenką „Szampan”, tuż po niej „Bubbletea” –  Quebonafide/Darii Zawiałow. Także w podsumowaniu „Spotify Wrapped, czyli czego Polacy słuchali w 2020 roku” okazuje się, że polscy wykonawcy i DJ-e królują. Najchętniej w Spotify słuchali Taco Hemingwaya, na kolejnych miejscach pojawili się Quebonafide, Lanek, Bedoes i Mata. Jak zwykle zestawienie najpopularniejszych utworów w Polsce po raz kolejny zdominowali raperzy. Na szczycie znalazł się przebój „BUBBLETEA” duetu Quebonafide i Darii Zawiałow, a siódma pozycja przypadła – jakże by inaczej – słynnej debiutantce – Sanah i jej hitowi „Szampan”. Na uwagę zasługuje Mata, którego utwór „100 dni do matury” stał się hymnem polskich maturzystów roku 2020.

Jak widać polscy wykonawcy i polskie piosenki doskonale sobie poradziły w rywalizacji z zagranicznymi konkurentami. Zamknięci w pandemicznych ograniczenia Polacy wybierali w muzyce ewidentnie to, co polskie!

Wracając do Bestsellerów EMPIKA, muzycznym Bestsellerem Empiku 2020 w kategorii pop/rock, został debiutancki album Sanah. Więcej o zestawieniu jest na stronie EMPIK.

Artykuł na podstawie materiałów ze stron: www.empik.com, www.rmf.fm, www.eska.pl, www.radiozet.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.